Kitap hakkında

Peter Singer’dan Kurtarabileceğin Hayat’ın 10. Yıl Dönümü Baskısı

İnsanları Küresel Yoksulluğa Karşı Hemen Harekete Geçmeye Teşvik Eden ve Onlara Güç Veren Etkileyici Bir Kitap

2009 yılında Peter Singer, küresel aşırı yoksulluk içinde yaşayan insanları neden önemsememiz ve onlara yardım etmemiz gerektiğini, etkili bir şekilde bağış yaparak onların hayatlarını iyileştirmenin ve hatta kurtarmanın ne kadar kolay olduğunu göstermek için Kurtarabileceğin Hayat’ın ilk baskısını yazdı. Singer daha sonra kitaptaki fikirleri ilerletmek için kitapla aynı adı taşıyan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan The Life You Can Save’i kurdu. Kitap ve bu kuruluş, insanları hastalıklardan koruyan çalışmaları destekleyen, insanlara görme yetilerini geri kazandıran, istenmeyen gebeliklerden kaçınılmasını ve çocukların ihtiyaç duydukları besinleri almalarını sağlayan ve sadece hayatta kalmaları değil, gelişmeleri için de fırsatlar yaratan etkili yardım kuruluşları için milyonlarca dolar toplanmasına yardımcı oldu.

İlk kitabın yayınlanmasından bu yana geçen on yılda, küresel aşırı yoksulluğun azalmasında çok ciddi ilerleme kaydedildi. Ancak milyonlarca insan hâlâ günde 1,90 dolardan daha az bir gelirle yaşıyor ve daha yapılacak çok şey var.

Singer, süregelen ihtiyacı karşılamak ve ilk baskının başarısını artırmak için kitap haklarını satın aldı. İçeriği, güncel ve daha da alakalı olacak şekilde geliştirdi. Kurtarabileceğin Hayat’ın 10. yıl dönümü baskısı, bu görüşü benimseyen ünlü anlatıcıların sesinden sesli kitabı ve e-kitabı ücretsiz sunarak (geleneksel e-ticaret ve perakendeciler aracılığıyla satın alınabilmesine ek olarak), şimdi harekete geçmeleri ve hayat kurtarmaları için olabildiğince çok insana ilham vermeyi, onları güçlendirmeyi ve bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.